PPCP

Přípravy  Biennale PPCP v Národním muzeu

Prezident Prestige Philately Club Prague JUDr. Tomáš Mádl a generální ředitel Národního muzea  PhDr. Michal Lukeš, Ph.D. podepsali dne 5. března 2020 smlouvu o spolupráci PPCP a NM při přípravě výstavy Biennale PPCP s názvem „Poklady světové filatelie“. Výstava se uskuteční od 16. prosince 2020 do 3. ledna 2021. V reprezentativních sálech 2. patra Národního muzea bude vystaveno cca 60 jednotlivých rarit mimořádného významu ze sbírek členů PPCP, Club de Monte Carlo a vídeňského klubu Vindobona. Jsou připraveny velkoplošné exponáty, mj. projekt „500 let poštovnictví v Čechách“ a několik dalších témat klasické filatelie, poštovní historie a dějin filatelie.

Biennale zahájí 6. listopadu slavnostní ceremoniál. Pozvání k otevření výstavy již nyní obdržely významné osobnosti naší politiky a kultury, představitelé České pošty a samozřejmě vedení zúčastněných klubů, vystavovatelé a zástupci médií. Bude vydán luxusní výstavní katalog, Česká pošta k Biennale připravuje sérii známek, černotisk a další produkty. K výstavě vyjde i limitovaná emise pamětních 0-euro bankovek. Pro výstavu bude připraven TV dokument, komentované prohlídky, VIP eventy apod.

Poprvé v dějinách bude filatelie prezentována v naší nejvýznamnější kulturní instituci. Již tento fakt svědčí o růstu její důležitosti a významu v českém společensko-kulturním prostředí. Jde ale zejména o unikátní příležitost pro další inspiraci nejširší veřejnosti a pozvednutí jejího povědomí o hodnotách, historii a kráse našeho oboru.